انتشار شانزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر

چهارشنبه 1399/03/14 - 18:20 رستم اشرف پور …
توسط سازمان بسیج اساتید کشور صورت گرفت:

انتشار شانزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر

شانزدهمین شماره نشریه تحلیلی "بصائر" ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم، توسط معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور چاپ و برای اعضای این سازمان ارسال شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خوزستان، شانزدهمین شماره نشریه تحلیلی بصائر ویژه اساتید شبکه ملی قدرت نرم و به همت معاونت بررسی و تحلیل سازمان بسیج اساتید کشور هفته دوم خرداد منتشر شد.

 

گفتنی است؛ نشریه تحلیلی بصائر ویژه مسئولان و سخنرانانی است که به نحوی در امر مهم بصیرت افزایی مشارکت می‌کنند.

 

در بخشی از نوشتار این نشریه تحلیلی چنین آمده است:

 

یکی از مهم‌ترین نکات در اولویت‌بندی کارهای مجلس یازدهم اصلاح خود مجلس است. مجلس به‌عنوان قوه قانون‌گذار و ناظر بر تمام امور کشور، با اختیارات گسترده قانونی و مصونیت نمایندگان می‌تواند  خدای ناکرده محملی برای انجام فسادهای قانونی باشد؛ از قوانین فسادزا تا سوءاستفاده از ابزارهای نظارتی و بده بستان‌های پشت پرده!

 

بنابراین، به نظر می‌رسد با همین احساس اصلاح مجلس به مثابه یک «پیشا اولویت» مورد توجه نمایندگان منتخب یازدهمین دوره مجلس قرار گرفت و آنها جلسات کاری زیادی پیش از ورود به بحث اولویت‌های کاری مجلس برای بهبود اوضاع کشور داشتند و این کار را با رویکرد اصلاح خود مجلس آغاز کردند که نقطه امیدوار کننده‌ای بود.

 

اگر نمایندگان بتوانند با اتکا بر اختیارات گسترده قانونی، در مجلس به جنگ فساد و ناکارآمدی در سطح کشور بروند و بخش فسادزده ساختارهای مدیریت کشور را با اقدامی انقلابی جراحی نمایند، گام مهمی در برآوردن انتظار و در راستای اعتمادزایی انجام داده‌اند.

 

در همین راستا باید از اصلاح فراکسیون‌های مجلس سخن گفت. فراکسیون موقعی معنای سازنده‌ و شأنیت مناسب پیدا می‌کند که از عقبه حزبی برخوردار باشد؛ یعنی احزاب بعد از موفقیت چه از نظر اکثریت و اقلیت باید بر اساس تفکرات و اندیشه‌های خودشان، فراکسیون‌ در مجلس پدید آورند.

 

فراکسیون‌های موجود در مجلس باید مربوط به فلان حزب و جریان باشد، ولی ازآنجایی‌که در کشور، هنوز حزب به معنای واقعی نداریم، فراکسیون‌های ما تبدیل به گروه‌هایی با قواعد قبیله‌گری شده‌اند، یعنی گرایش فکری ندارند. وقتی فراکسیون توسط حزب پشتیبانی شود ازگرایش فکری، برنامه‌ای و تولید فکر برخوردار خواهد بود؛ اما اگر عقبه لازم نداشته باشد، روی به گرایش‌های سیاسی خواهد آورد....

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)