"شهید چمران" از گفتمان استکبارستیزی تا اقتصاد مقاومتی

شنبه 1399/03/31 - 23:45 رستم اشرف پور …
به قلم دکتر علیرضا نوری‌منش؛

"شهید چمران" از گفتمان استکبارستیزی تا اقتصاد مقاومتی

علیرضا نوری‌منش استاد دانشگاه آزاد اسلامی یادداشتی با عنوان «"شهید چمران" از گفتمان استکبارستیزی تا اقتصاد مقاومتی» منتشر کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان خوزستان، علیرضا نوری‌منش استاد دانشگاه آزاد اسلامی یادداشتی با عنوان «"شهید چمران" از گفتمان استکبارستیزی تا اقتصاد مقاومتی» منتشر کرد.

 

متن یادداشت به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی

 

"شهید چمران از گفتمان استکبارستیزی تا اقتصاد مقاومتی"

 

در سالروز شهادت استاد تراز انقلاب اسلامی بازخوانی اندیشه متعالی شهید حماسه عشق و عرفان ضرورت امروزمان می باشد، شهیدی که در همان زمان مورد هجمه نفوذی ها، لیبرال‌ها و انقلابی نماهای هزار چهره قرار داشت، این شهید بزرگ با شناختی که از سیطره استکباری غرب و استعمار فرانو داشت.

 

این چنین راه علاج را در استکبار ستیزی با هدفمندی و انقلابی‌گری با هدفگذاری مطلوب آگاهانه و با بصیرت ترسیم می نماید و افق های رهایی از بند فشارحداکثری را به ما نشان می‌دهد و اقتصاد مقاومتی را تنها گفتمان پیروزی می‌داند.

 

«ما هم ضد آمریکا هستیم و حتی سال ها در خود آمریکا علیه آمریکا مبارزه کرده ایم و به علت همین مبارزه سال ها قبل آمریکا را ترک گفته، در سرزمین های غربت به مبارزه خود علیه آمریکا و سیستم آن و ظلم و جنایات آن مبارزه خواهیم کرد، ولی نه از روی دیوانگی، نه با شعارهای توخالی، نه با هرج و مرج و آشوب، زیرا می دانیم، وقتی قادریم با آمریکا مبارزه کنیم که مثل آمریکا از علم و تکنولوژی و تخصص برخوردار باشیم، و خود را از سلطه اقتصادی و سیاسی و نظامی آمریکا آزاد کنیم، با برنامه های دقیق و حساب شده و کار شبانه روزی، و استفاده از تمام استعداد های ایرانی بتوانیم خود کفا بشویم» در این مورد شهید بزرگوار به ضروریات مدیریت جهادی و توجه به استحکام داخلی تاکید دارند.

 

در ادامه می گویند: «تا آمریکا نتواند در تار عنکبوت اقتصادی، سیاسی خود، باهزار بند ما را به دام بیاندازد، ارز ما را به هدر دهد. منابع اقتصادی ما را خشک کند، و بعد ما را ورشکسته فقیر، محتاج، ذلیل و زبون در مقابل خود به خاک عبودیت بیاندازد.

 

تنظیم یادداشت: علیرضا نوری منش مدرس دانشگاه

برگرفته از کتاب حماسه عشق و عرفان، شهید دکتر مصطفی چمران

گردآوری: مهدی چمران

 

انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)