بزرگداشت روز زن و روز مادر توسط بسیج اساتید خوزستان

دوشنبه 1400/11/04 - 12:58 رستم اشرف پور …
سازمان بسیج اساتید استان خوزستان برگزار کرد:

بزرگداشت روز زن و روز مادر توسط بسیج اساتید خوزستان

به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) مراسم بزرگداشت روز زن و روز مادر با سخنرانی خانم احتشام زاده در سالن جلسات بسیج اساتید استان خوزستان برگزار شد

 

برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن و روز مادر در بسیج اساتید استان خوزستان

 

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی سازمان بسیج اساتید استان خوزستان درسومین روز از  بهمن ماه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) برگزاری مراسم بزرگداشت روز زن و روز مادر با سخنرانی سرکار خانم احتشام زاده عضو هیات علمی گروه معارف دانشگاه آزاد اسلامی واحد اهواز و تجلیل از بانوان فعال بسیج اساتید استان خوزستان برگزار شد.احتشام زاده روز ولادت حضرت زهرا(س) را فرصتی مناسب برای پرداختن به ابعاد وجودی ایشان و الگو گرفتن از این وجود گرامی دانست.

وی گفت:حضرت امام خمینی(ره) که روز ولادت  ایشان همزمان است با میلاد دخت نبی اکرم(ص)، در بیان جایگاه حضرت زهرا(س) به این موضوع اشاره کردند که اگر ایشان مرد بودند حتما پیغمبر می شدند. مقام معظم رهبری نیز شئون  وجودی حضرت زهرا(س) در سه بعد کلی مقام معنوی، مقام سیاسی اجتماعی و مقام مادری و همسری تقسیم نمودند. حضرت زهرا (س)  توانستند در هر سه زمینه بعنوان انسانی کامل ظاهر شوند.آنچه که زنان و حتی مردان ما می توانند از ابعاد وجودی ایشان در پربارکردن زندگی و رشد جایگاه انسانی الگو بگیرند این است که حضرت زهرا در هر موقعیت ، حداکثر تلاش خود  را انجام می دادند و  و به بهترین نحو از لحظه لحظه زندگی خود  به شکلی هدفمند استفاده نمودند، بطوری که توانستند تا قبل از شهادت در سن 18 سالگی، الگوی کاملی از فرزندپروری، همسرداری، رابطه عاطفی و محبت آمیز با پدر را در حوزه مسائل خانواده از یک سو، و نقش برجسته اجتماعی/ سیاسی در هدایت  و آگاهی  بخشیدن به جامعه از سوی دیگر را به  ظهور برسانند. 
وی یاد آور شد: درزمینه خانواده، آنچه لازم است همه بانوان به ویژه قشر تحصیلکرده و فرهیخته به آن  توجه نمایند این است که در حالیکه ایشان دختر بالاترین مقام معنوی اسلام بودند و می توانستند زندگی توأم با رفاه مادی را برای خود مهیا نمایند، اما  ساده زیستی را به عنوان یکی از ارکان سبک زندگی خود برگزیدند و با کمترین امکانات زندگی خود و فرزندانش را به گونه ای مدیریت نمودند که نه تنها فرزندان بزرگوار ایشان ، احساس کمبود نداشتند بلکه هریک دارای چنان مناعت طبعی شدند که توانستند الگوهایی گرانقدر، برای همه انسان ها در هر زمان و مکان باشند.
   در زمینه روابط صمیمانه با همسر خود، نیز نه تنها اسم و رسم و جایگاه نبوت پدرشان باعث غرور و خودبرتر بینی او نشد، بلکه همواره خود را یاور همسر می دانست و حتی در نحوه صدا زدن همسرش از القاب و کلمات محبت آمیز و محترمانه استفاده می نمودند. بعلاوه حضرت علی(ع) در زمینه شیوه پسندیده همسرداری حضرت زهرا (س)فرمودند" او هیچگاه مرا به خشم نیاورد و از خواست من سرپیچی نفرمود".  امروز نیز ما می توانیم ابعاد وجودی ایشان را سرلوحه فکری و رفتاری خود قرار دهیم وبا اجرای وظایف چندگانه ای که یک زن می تواند داشته باشد، ضمن الویت بخشیدن به نقش مان در خانواده به ویژه مادری و همسری، نقش  عبادی و تزکیه نفس و نقش سیاسی/ اجتماعی خود را ایفا نماییم. این همان سبک زندگی جهادی است که سبک زندگی حضرت زهرا(س) در فاطصله زمانی عمر کوتاه و پربرکت خود، نمونه درخشانی از آن را پیش روی ما قرار داده است. 

گفتنی است سلسله جلسات معرفتی توسط معاونت امور بانوان بسیج اساتید در راستای ارتقای سطح معرفتی و تشکیلاتی بسیج خواهران برگزار می شود .

دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی بسیچ اساتید خوزستان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)